Vizyonumuz – Misyonumuz

VİZYONUMUZ

Yaklaşık 45 yıldır ülkemiz çelik üretim sektörüne metalik geri dönüşüm ve daha sonra nervürlü yapı çeliği pazarlaması alanlarında hizmet veren KILIÇLAR grubu, çalışma alanında dikey entegrasyonu tamamlamak vizyonu ile çelik değer üretim zincirinin en önemli halkası olan sıvı çelik üretimini Bilecik Demir Çelik A. Ş.’yi grup bünyesine katarak gerçekleştirmiştir.

Bu anlamda BDÇ; ülkemizde, hammaddeden, nihai ürün pazarlamaya kadar sürecin tümünü kapsayanfaaliyet zincirine sahip bir kaç üreticiden biri haline gelmiştir. Dikey entegrasyon, yüksek metal ve enerji verimliliği, müşteri ve çalışan memnuniyeti ve minimum çevre etkisine sahip çağdaş bir işletme olmak vizyonumuzun temel ögeleridir.

Geri dönüşüm ve her türlü üretimde minimum atık, yüksek süreç verimliliği sürdürülebilir endüstriyel üretimin temelidir. Bilecik Demir Çelik, hem teknolojik alt yapısı, hem de üretim süreci stratejisi ile KILIÇLAR grubunun Metalik Geri Dönüşüm vizyonuna uyan bir anlayışla ülkemizin en yüksek metalik verimliliğe sahip çelik üretim tesisidir. Yıllık 400.000 Tonluk nervürlü yapı çeliği üretimiyle BDÇ, Bilecik ve çevre illerdeki tek çelik üretim merkezi olarak, çelik üretim sektörümüzde bölgesel, ölçekli, yüksek verimliğe sahip, esnek ve çevre dostu yeni ve farklı bir çelik üreticisidir.

MİSYONUMUZ

Dünyamız sürdürülebilir yaşam koşulları açısından büyük bir tehdit altındadır, bu tehdit medeniyetimizin temel sorunudur, bu konudaki farkındalığın gereklerini üretiminin tüm aşamalarında yerine getirmek Bilecik Demir Çelik’in temel misyonudur. Tüm süreç aşamalarımızda minimum atık, minimum tüketim, yüksek verimlilik, yaşanabilir sağlıklı üretim koşulları oluşturmak, çevremize, paydaşlarımıza ve toplumumuza karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek misyonumuzun ana unsurlarıdır.
Teknoloji seçimi, süreç tasarımı ve süreç uygulaması aşamalarında; öncelikle çalışanlarımıza sağlıklı ve sürdürülebilir koşulların oluşturulması, yüksek enerji ve metalik verimlilik, minimum atık ve karbon
ayak izi, iş güvenliği ve sağlığı ile çevre düzenlemeleri konulu tüm yasal zorunlulukları yerine getirmek, metalik atıkları değerlendirerek toplumumuza ve çevremize yuva, okul, köprü, fabrika yapımının en temel unsurlarından biri olan yapı çeliği haline minimum çevre etkisi ile dönüştürmek Bilecik Demir Çelik’in misyonudur.