Sürdürülebilirlik

Genel Müdür’ün notu;

Kısa tanımlaması ile “Sürdürülebilirlik” gelecek kuşakların gereksinimlerine cevap verme yeteneğini riske atmadan, günlük ihtiyaçlarını temin ederek, ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmedir.

BDÇ, bir geri dönüşüm şirketidir,  sürdürülebilirlik zaten iş kolu itibarı ile de temel vizyonumuzla çok çakışmaktadır, ancak bu  çakışmanın  içeriğini çağdaş bir vizyon ve uygulama   dizisi ile doldurma  zorunluluğumuzun da  farkındayız.

Yüksek  metalik verimlilik,   yüksek enerji verimliliği, minimum atık ve minimum çevre etkisi, geri dönüştürülebilir tüm atıkları prosesin bir girdisi haline getirerek kullanma, sıfır atık hedefini gerçekleştirmek ve çalışan güvenliği ve sağlığını geliştirmek sürdürülebilirlik vizyonumuzun alt ögeleridir.

Bu hedefler, çağdaş bir yönetim biçimini, çevre ve bilgi temelli çelik yapım prosesini gerektirir. Gelişme ve dönüşüm sonsuz  ve sürekli  yeni  yöntemlerle  kendini  yenileyen  bir süreçtir.

BDÇ  olarak ,  toplumumuz,  çalışanlarımız     ve   müşterilerimiz için sürdürülebilir Çelik üretimini  gerçekleştirme  yolculuğumuza  devam etmekteyiz.

Bilecik Demir Çelik
Muammer BİLGİÇ